Algemeen
Lezing ‘De meisjes van De Goede Herder’ bij Historische Kring Almelo
ALMELO - Velen kennen vermoedelijk de verhalen van de rooms-katholieke ‘Magdalene Laundries’, de Ierse wasserijen waar duizenden meisjes en vrouwen werden opgesloten en onbetaald lange dagen moesten werken. In Nederland gingen de katholieke zusters van De Goede Herder op een vergelijkbare manier te werk, onder andere in Almelo aan de Vriezenveenseweg.
Op 12 februari om 20.00 uur neemt schrijfster Christel Don je mee in haar zoektocht naar wat er achter de kloostermuren allemaal is gebeurd. In haar veelbesproken boek De meisjes van De Goede Herder volgt zij meisjes die tussen 1860 en 1980 in een van de katholieke 'liefdesgestichten' van De Goede Herder terechtkwamen.
Tijdens de lezing zal Christel dieper ingaan op alles wat zij tijdens haar zoektocht naar deze geschiedenis is tegengekomen. Hoe kwam zij ‘de meisjes’ op het spoor? Waarom heeft juist het klooster in Almelo zo'n belangrijke rol gekregen in haar boek? Welke verhalen hebben op haar de meeste indruk gemaakt en hoe zit het met het kerkhof in Almelo dat vorig jaar werd ontdekt?
Het belooft een bijzondere avond te worden over een hoofdstuk uit onze lokale geschiedenis dat lang onzichtbaar is geweest, waarbij achteraf uitgebreid ruimte is om met Christel in gesprek te gaan of haar boek te kopen.
Datum: 12 februari
Tijd: 20.00 uur
Plaats: De Schouw, Kerkplein bij de Grote Kerk
Toegang: gratis voor donateurs Historische Kring, € 5 voor andere belangstellenden, inclusief koffie/thee in de pauze.
Parkeren: gratis aan Het Kolkje
www.historischekringalmelo.nl